Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Oddział przedszkolny

Czcionka:

Zapraszamy do naszego przedszkola

 

Oddział przedszkolny działa na zasadach placówki publicznej. Podstawa programowa realizowana jest w ciągu 5 godzin bezpłatnych zajęć, za pozostałe godziny rodzice wnoszą symboliczną opłatę.

Przedszkole czynne jest w godz. 6.45– 16.00 (również w lipcu). Godziny pracy przedszkola są dopasowywane do potrzeb rodziców.

Istnieją dwie grupy wiekowe:

Maluchy od 2,5 roku życia, (przyjmowane są też dzieci młodsze od 2,3) do 4 lat oraz Starszaki, dzieci 5 i 6 letnie.

Nasza oferta edukacyjna obejmuje zajęcia:

- plastyczne,

- rytmiczne,

- muzyczne,

- gry i zabawy dydaktyczne,

- zabawy ruchowe w sali gimnastycznej bądź na świeżym powietrzu,

- nauka języków obcych.

Dziećmi opiekują się wykwalifikowani, kompetentni i doświadczeni wychowawcy.

Posiadamy zaplecze materiałów dydaktycznych i zabawek. Dodatkową zaletą naszego przedszkola są mało liczne grupy, dzięki czemu dzieci są dopilnowane i mają możliwość rozwijania indywidualnych zdolności i zainteresowań. Obecny świat preferuje pogoń za sławą i pieniędzmi. My żyjemy własnym rytmem, opierając się na doświadczeniu i wiedzy psychologicznej. Czas przedszkolny ma być beztroski i dopasowany do indywidualnego rozwoju dziecka. Mała liczebność grupy sprawia, że mamy czas na rozpoznawanie, nazywanie i zaspakajanie potrzeb dziecka, tj. akceptacja, budowanie poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości dziecka, uczenie odpowiedzialności, empatii, radzenia sobie ze stresem. Taką pracę można wykonywać tylko w grupie do 15 osób, bo wtedy tworzy się więź , dziecko przestaje być anonimowe, a nauczyciel jest w stanie spełnić rzetelnie swoje obowiązki.

Nasza szkoła położona jest w malowniczej okolicy. Budynek stoi na wzgórzu pośród drzew i pól, a obok znajduje się mały lasek. Na przestronnym placu przyszkolnym znajduje się plac zabaw. Zimą dzieci mają możliwość zjazdu na sankach z bezpiecznej, własnej górki. Jeżeli tylko pogoda jest odpowiednia, w ciągu całego roku dzieci dużo przebywają na świeżym powietrzu. Obserwują zmiany pór roku, otaczającej przyrody; rośliny i małe zjawiska (również przez szkło powiększające). W pobliskim lasku uczą się podstaw matematyki i języka obcego.

Organizowane są uroczystości szkolne, między innymi z okazji:

  1. Świąt Bożego Narodzenia

  2. Świąt Wielkanocnych

  3. Dnia Babci i Dziadka

  4. Dzień Dziecka, Matki, Ojca czyli „ Święta Rodziny”

W trakcie przygotowań dzieci uczą się współdziałania w grupie, tolerancji,i rozwijają swoje zdolności plastyczne i aktorskie. Podczas występu uczą się radzenia sobie z tremą, sukcesem lub porażką.

Przy okazji uroczystości nauczyciele z rodzicami i dziećmi przygotowują różne drobiazgi okolicznościowe, takie jak stroiki bożonarodzeniowe, wielkanocne, kwiatki dla dziadków Rodzice przygotowują z okazji imprez okolicznościowych poczęstunek, który dopełnia przeżywanie uroczystości. Jasełka Bożonarodzeniowe zostają też wystawiane też dla szerszej publiczności w pobliskim kościele parafialnym.

W tradycję szkoły wpisało się „ Święto Rodziny”, odbywające się w czerwcu i łączące trzy ważne. święta: „ Dzień Matki”, „ Dzień Ojca” i „ Dzień Dziecka”. Oprawę tego święta stanowią:

- bogata część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków i uczniów,

- mecz piłki nożnej synowie kontra – ojcowie,

- współzawodnictwo w różnych dyscyplinach sportowych pomiędzy dziećmi, rodzicami i nauczycielami,

- loteria fantowa,

- ognisko z pieczeniem kiełbasek,

- słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy pociech.

Jak co roku pogoda nam dopisuje, frekwencja również, dzięki czemu zabawa jest przednia.

 

ZAPRASZAMY

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny