Oddział przedszkolny

Czcionka:

Zapraszamy do naszego przedszkola

Oddział przedszkolny działa na zasadach placówki publicznej. Podstawa programowa realizowana jest w ciągu 5 godzin bezpłatnych zajęć, za pozostałe godziny rodzice wnoszą symboliczną opłatę.

Przedszkole czynne jest w godz. 6.45– 16.00 (również w lipcu). Godziny pracy przedszkola są dopasowywane do potrzeb rodziców.

Istnieją dwie grupy wiekowe:

Maluchy od 2,5 roku życia, (przyjmowane są też dzieci młodsze od 2,3) do 4 lat oraz Starszaki, dzieci 5 i 6 letnie.

Nasza oferta edukacyjna obejmuje zajęcia:

- plastyczne,

- rytmiczne,

- muzyczne,

- gry i zabawy dydaktyczne,

- zabawy ruchowe w sali gimnastycznej bądź na świeżym powietrzu,

- nauka języków obcych.

Dziećmi opiekują się wykwalifikowani, kompetentni i doświadczeni wychowawcy.

Posiadamy zaplecze materiałów dydaktycznych i zabawek. Dodatkową zaletą naszego przedszkola są mało liczne grupy, dzięki czemu dzieci są dopilnowane i mają możliwość rozwijania indywidualnych zdolności i zainteresowań. Obecny świat preferuje pogoń za sławą i pieniędzmi. My żyjemy własnym rytmem, opierając się na doświadczeniu i wiedzy psychologicznej. Czas przedszkolny ma być beztroski i dopasowany do indywidualnego rozwoju dziecka. Mała liczebność grupy sprawia, że mamy czas na rozpoznawanie, nazywanie i zaspakajanie potrzeb dziecka, tj. akceptacja, budowanie poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości dziecka, uczenie odpowiedzialności, empatii, radzenia sobie ze stresem. Taką pracę można wykonywać tylko w grupie do 15 osób, bo wtedy tworzy się więź , dziecko przestaje być anonimowe, a nauczyciel jest w stanie spełnić rzetelnie swoje obowiązki.

Nasza szkoła położona jest w malowniczej okolicy. Budynek stoi na wzgórzu pośród drzew i pól, a obok znajduje się mały lasek. Na przestronnym placu przyszkolnym znajduje się plac zabaw. Zimą dzieci mają możliwość zjazdu na sankach z bezpiecznej, własnej górki. Jeżeli tylko pogoda jest odpowiednia, w ciągu całego roku dzieci dużo przebywają na świeżym powietrzu. Obserwują zmiany pór roku, otaczającej przyrody; rośliny i małe zjawiska (również przez szkło powiększające). W pobliskim lasku uczą się podstaw matematyki i języka obcego.

Organizowane są uroczystości szkolne, między innymi z okazji:

1. Świąt Bożego Narodzenia

2. Świąt Wielkanocnych

3. Dnia Babci i Dziadka

4. Dzień Dziecka, Matki, Ojca czyli „ Święta Rodziny”

W trakcie przygotowań dzieci uczą się współdziałania w grupie, tolerancji,i rozwijają swoje zdolności plastyczne i aktorskie. Podczas występu uczą się radzenia sobie z tremą, sukcesem lub porażką.

Przy okazji uroczystości nauczyciele z rodzicami i dziećmi przygotowują różne drobiazgi okolicznościowe, takie jak stroiki bożonarodzeniowe, wielkanocne, kwiatki dla dziadków Rodzice przygotowują z okazji imprez okolicznościowych poczęstunek, który dopełnia przeżywanie uroczystości. Jasełka Bożonarodzeniowe zostają też wystawiane też dla szerszej publiczności w pobliskim kościele parafialnym.

W tradycję szkoły wpisało się „ Święto Rodziny”, odbywające się w czerwcu i łączące trzy ważne. święta: „ Dzień Matki”, „ Dzień Ojca” i „ Dzień Dziecka”. Oprawę tego święta stanowią:

- bogata część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków i uczniów,

- mecz piłki nożnej synowie kontra – ojcowie,

- współzawodnictwo w różnych dyscyplinach sportowych pomiędzy dziećmi, rodzicami i nauczycielami,

- loteria fantowa,

- ognisko z pieczeniem kiełbasek,

- słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy pociech.

Jak co roku pogoda nam dopisuje, frekwencja również, dzięki czemu zabawa jest przednia.